Cilt Bakımı

Cilt BakımıCilt insanın canlılığını korumadaki en önemli ve büyük organdır. Kirli hava, ani ısı değişimleri, dengesiz beslenme, alkol, sigara, bilgisayar gibi tüm olumsuzluklara karşı cildimizi korumanın en önemli ve kolay yollarından bir de cilt bakımıdır.

Temizlenmeyen cilt belli bir süre sonra ölü hücrelerle kaplanır. Bu sebeple oksijensiz kalan cilt cansız ve hastalıklı görünür. Cilt bakımı cildi temiz tutmak ölü hücreleri arındırmak, cildin taze ve genç kalmasına yardımcı olmak için yapılır.

Cilt sağlığı açısından en az ayda 1 kez cilt bakımı tavsiye edilir. Merkezimizde uygulanan cilt bakımı çeşitleri:
Anti-aging bakımı: Cilt gençleştirici, kırışıklık açıcı cilt bakımıdır.
Botox: Botox ile göz kenarında oluşan kırışıklıklar, alın ve kaş ortası çizgileri, dudak ve burun kenarındaki kırışıklıklar için uygulanır.
Akne tedavileri: Kimyasal Peeling ve kurutucu maskelerle uygulanan bakımlardır.
Lifting bakımı: Uygun aparatlarla, ürünlerle takviyeli olarak yapılan bakımdır. Toparlayıcı, sıkılaştırıcı, canlandırıcı bir özelliğe sahiptir.
Dolgu: Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en geniş çapta kullanılan işlem, dolgu maddesi enjeksiyonlarıdır.

Bu işlem ile dudakların, çizgilerin, kırışıklıkların ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Hızlı ve kolay uygulanmasının yanı sıra, görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine olanak sağlar. Şeffaf ve renksiz bir jel halinde üretilen dolgu maddesi, derinizin üst kısmına konulunca kendi cilt tonunuz renginiz ile karışarak bütünlük oluşturur.

İnsanlar yaşlandıkça, derinin altında bulunan kollajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakmak, sigara içmek, gülümsemek ve diğer yüz mimikleri de kırılmalara katkıda bulunurlar. Dolgu, enjekte edildiği bölgelerde hacim oluşturarak tedavi sağlar.

yükleniyor..