Özel Çapa Divrik Sağlık İşletmeleri A.Ş.

Özel Çapa Hastanesi adı altında, Necip Asım Sokak No:23 Çapa/İstanbul adresinde, 1991 yılından beri hizmet vermekteyiz. İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Üroloji, Göz Hastalıkları, Dermatoloji ve Medikal Estetik, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahi, Kardiyoloji, Diş Hekimliği Hizmetleri, Anestezi ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Göğüs Hastalıları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi olarak toplam 19 ayrı branşta, 34 tam zamanlı uzman hekim, 3 yarı zamanlı uzman hekim, 3 pratisyen hekim kadrosu ile faaliyette bulunmaktayız.

Toplam 4000 metrekare üzerinde kurulmuş olan hastanemizin 56 yatak kapasitesi mevcuttur. Bu yataklardan 10 adedi dahili yoğun bakım ünitesinde, 10 adedi cerrahi yoğun bakım ünitesinde, 3 adedi koroner yoğun bakım ünitesinde, 13 adedi yeni doğan yoğun bakım ünitesinde olmakla beraber, 17 adedi tek kişilik oda yatağı, 3 adedi süit oda yatağı ile 2 gözlem yatağı olarak kabul edilmektedir.

Hastanemiz; detaycı, gelişime açık, sektörel yenilikleri yakından takip eden, sürekli kendisini yenileyen, büyüme odaklı bir yapıya sahiptir. Odalarımızda 24 saat sıcak su, kafeterya hizmeti, geniş bant televizyon yayını, kablosuz internet hizmeti, mini buzdolabı standart kullanımdadır.

Hastanemizde Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Fizik Tedavi Laboratuvarları tam teşekküllü olarak kurulmuş bir kuruluştur. Radyoloji ünitemizde Toshiba marka Spiral Tomografi Cihazımız, Mamografi ve Direkt Röntgen cihazlarımız, 2 adet Renkli Dopler, 2 adet 4 boyutlu Ultrasonografi ile hizmet vermekteyiz.

Hastanemizi farklı kılan en temel özelliği, 1991 yılında kurulmuş olan, tıbbi alt yapısı son teknoloji ile donatılmış, yatak kapasitesi en yüksek yoğun bakım ve diyaliz ünitesine (19+1 makine) sahip oluşudur. Yoğun bakımda diyaliz hizmeti veren nadir hastanelerden biriyiz.

İstanbul’un merkezinde Çapa’da bulunan hastanemize ulaşım otobüs, metro ve diğer ulaşım araçları ile kolaylıkla sağlanmaktadır.

Tanı teşhis ve tedavi konusunda teknolojik alt yapısı, güncel bilimsel bilgilere sahip hekim ve personeli ile, hasta memnuniyeti ilkelerini hedefinde bir sağlık kuruluşu olmaktır.

İstatistiklerler Özel Çapa Hastanesi
0
Yatak Kapasitesi
0
m² alan
+ 0
Alanında uzman çalışan sayısı
+ 0
Minimum +20 yıl tecrübeli doktorlar

ÖNSÖZ

HASTANEMİZ KURUCUSU

“Dürüst Hizmet ve Uygun Fiyat” sloganı ile sağlık sektöründe toplumun tıbbi bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Anestezi ve Reanimasyon Uzman Dr. Sait TURFANDA önderliğinde; Tıbbın bir çok ana branşında Uzman Kadrosu, Modern Cihazları ve Hizmet Kalitesiyle atılım yaparak kurulan Özel Çapa Hastanesi sağlık sektörüne ilk adımı 1988 yılında İstanbul Fatih-Çapa’da atmıştır.

Hastanemiz 2006 Yılında “BEBEK DOSTU HASTANE”, 2009 Yılında, “ISO 9001:2008 Kalite Belgesi” Almıştır.

DEĞERLERİMİZ

Sağlıklı yaşamanın insan hayatında ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Özel Çapa Hastanesi olarak bireylerin yaşam kalitesini ve verimliliğini arttırmak için tüm özverimizle bu doğrultuda çaba harcıyoruz. Kaliteli bir sağlık hizmetinin teknoloji, eğitim, disiplin ve iyi bir organizasyonun yanında merhamet, güler yüz, şefkat ve vicdan gibi manevi değerlerle de yakından alakalı olduğunu biliyoruz ve çalışanlarımızın iş hayatlarında bu tavrı benimsemeleri için her anlamda teşvikçi ve takipçiyiz. Özel Çapa Hastanesi Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu hasta/insan odaklı-kalite kriterlerini eksiksiz karşılayabilmek ve böylece sunduğu sağlık hizmetinin kalitesini en üst seviyede muhafaza edebilmek için yoğun çaba harcamaktadır. Bunun neticesini huzurlu ve güvenli ortam, hijyenik mekanlar ve yüksek hasta memnuniyeti olarak almaktayız. Hastane çalışanları olarak bu hizmeti size sağlarken yukarıda dile getirdiğimiz kalite standartlarından, insani değerlerimizden ve haklardan (hem hasta hem çalışan hakları) ödün vermeden tüm içtenliğimizle görevimizi yerine getirmenin hazzını yaşıyoruz. Hastanemizin, size hak ettiğiniz hizmetin ve samimiyetin en iyisini sunmaya devam edeceğinden, bu yolda her türlü çabayı ve fedakârlığı ortaya koyacağından emin olunuz.

Sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle…

                                                                                                                Başhekim
                                                                                                  Uzm. Dr. Sait TURFANDA

Sıkça Sorulan Sorular

Hastanemize, otobüs, marmaray ve tramvay hatları ile ulaşım oldukça kolaydır. Hastanemizin konumu ve ulaşım bilgileri için buraya tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tabiki de. Hastanemize gelmeden, tamamen online olarak bize her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. İster internet sitemizin sağ altında bulunan canlı destek üzerinden, isterseniz buraya tıklayarak form bırakabilir, isterseniz de yine buraya tıklayarak whatsapp üzerinden anlık olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bu linke tıklayarak Yenibiris.com üzerinden,

Özgeçmişinizi ik@capahastanesi.com adresine Tuğba KARAOSMANOĞLU’ na ön yazınız ile birlikte göndererek,

Şahsen kurumumuz İnsan Kaynaklarına departmanına gelerek form doldurabilirsiniz.

1. Ziyaretçi Saatleri:

1.1 Ziyaret saatleri hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00 saatleri arasındadır.

1.2 Ziyaretçilerin, muhtelif yerlere asılmış olan Ziyaretçi Politikasına uymaları gerekmektedir.

1.3 Hastanın durumu hakkındaki ön bilgiler ilgili kattaki hemşire tarafından verilecektir. Hastanın durumunu öğrenmek isteyen hasta yakınları için gerekirse hastanın hekimi ile bağlantı kurulacaktır. İlgili hekim bulunamaz ise, hasta hakkında tıbbi bilgi verilemez.

1.4 Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret hekim iznine bağlıdır. Bu durum hastanın hemşiresine bildirilir. Ziyaretçi kısıtlaması ile ilgili bilgiler hemşire tarafından hasta ziyaretçisine aktarılır.

1.5 Ziyaretçilerle ilgili uygulamalarda birinci derece servis hemşireleri ve hekimler sorumlu olacaktır. Mesai saatleri dışında nöbetçi hemşireler ve nöbetçi hekimler sorumlu olacaktır.

Günübirlik yatışlarda da yukarıdaki kurallar geçerli olacaktır.

Daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak “Ziyaret ve Refakat Kuralları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doktorlarımızı, buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca doktorlarımızın isimlerinin üzerine tıklayarak da her doktorumuz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.